piątek, 29 marca 2013

Maraton (22.03.2013)


22 marca odbył się drugi maraton, na którym udało nam się obejrzeć 6 filmów (jak i spore fragmenty meczu Polska-Ukraina) - mieszanka była spora, chociaż przeważały horrory i filmy horroro-podobne (bo niektóre ciężko nazwać horrorami). W zestawie znalazł się nawet film z lat 80-tych oraz jego zeszłoroczny remake - oj było co porównywać.

Autorzy podsumowania: Bobson, Luskan13, Est

wtorek, 19 marca 2013

Tourist Trap (1979)

Tourist Trap
(Pułapka na turystów)

Rok: 1979
Gatunek: horror
Kraj: USA

Autor recenzji: Est

Jako fan serii "Puppet Master" musiałem sięgnąć po "Tourist Trap" - film twórców wspomnianej serii - reżyserem i scenarzystą tej produkcji był David Schmoeller, natomiast producentem wykonawczym Charles Band. "Pułapka na turystów" to pierwszy pełnometrażowy film Davida Schmoellera i początek współpracy (owocnej) z Charlesem Bandem. Ale jak ta współpraca wyglądała przed wspomnianą serią o morderczych laleczkach? Czego można się spodziewać po "Tourist Trap"? Na pewno nie wspomnianych zabójczych zabawek.

sobota, 16 marca 2013

Werewolf - The Beast Among Us (2012)

Werewolf: The Beast Among Us
(Wilkołak: Bestia Wśród Nas)

Rok: 2012
Gatunek: horror/akcja
Kraj: USA

Autor recenzji: Est

Od kilku lat temat wampirów i wilkołaków w filmach jest wałkowany aż zbyt intensywnie. Z tymże warto zwrócić uwagę na to, że te krwiożerce bestie na przestrzeni lat zaczęły się zmieniać. Nagle wampiry przestały chcieć zabijać, a wilkołaki zapragnęły stać się zwykłymi ludźmi. Do tego zaczęto obarczać demony zwykłymi ludzkimi uczuciami - to zepsuło nie tylko wizerunek tych potworów, ale też sprawiło, że stały się one bohaterami zupełnie innych produkcji. Co za tym idzie również były produkowane dla zupełnie innych ludzi - wielbiciele krwawych horrorów z wampirami i wilkołakami raczej nie mają ostatnio zbyt wielu produkcji do oglądania. Za to nie brakuje ugrzecznionych produkcji, w których młody wampir...a zresztą nieważne. Czy "Werewolf : The Beast Among Us" dalej idzie tą błędną ścieżką? A może przywraca wilkołaki do ich dawnego stanu? Trudne zadanie zostało postawione przed Louisem Morneau - tym bardziej, że jest to reżyser specjalizujący się w słabych produkcjach kierowanych od razu na rynek dvd.

poniedziałek, 4 marca 2013

Invasion U.S.A. (1985)

Invasion U.S.A.
(Inwazja na USA/Kraj pod ostrzałem)

Rok: 1985
Gatunek: akcja
Kraj: USA

Autor recenzji: Est

Chuck Norris to jeden z największych herosów kina akcji lat 80-tych. Główną zaletą filmów z jego udziałem jest to, że wiadomo czego należy się spodziewać - ale ta zasada dotyczy tak naprawdę znacznej większości filmów akcji z lat 80-tych, jak i 90-tych i nie tylko tych z Chuckiem Norrisem. Ale przechodząc do rzeczy - reżyserem "Inwazji na USA" jest Joseph Zito, ten filmowiec już współpracował z Chuckiem przy produkcji "Zaginionego w akcji" w 1984 roku. Natomiast scenariuszem zajęli się do spółki - sam Chuck Norris i James Burner (autor scenariusza do "Zaginionego w akcji"). Czego należy się spodziewać po takiej ekipie? Na pewno nie powtórki z "Zaginionego w akcji".

sobota, 2 marca 2013

Film za "Dychę": Torment (2008)

Torment
(Męka)

Rok: 2008
Gatunek: horror
Kraj: USA

Autor recenzji: Est

Czas na triumfalny powrót cyklu o tanich filmach. Tak naprawdę "Torment" nie kosztował nawet tych dziesięciu złotych - i całe szczęście. Tego typu rodzynki można w supermarketach znaleźć już za 3 złote - już  ta cena obrazuje ile warta jest ta produkcja. Reżyserem, scenarzystą, montażystą i człowiekiem odpowiedzialnym za muzykę jest tutaj Steve Sessions. Przyznam, że jest mi to postać kompletnie nieznana. I nic dziwnego, wszak jest to reżyser robiący filmy trafiające od razu na rynek dvd, które zapewne niezwykle rzadko trafiają do Polski. Oczywiście, to że niemalże wszystkim przy tej produkcji zajmował się jeden człowiek, który nie jest mi znany nie sprawia, że automatycznie skreślam "Torment".