niedziela, 11 lipca 2010

Czeski Film (2009)

Czeski Film

Rok: 2009
Gatunek: komedia
Kraj: Polska

Autor recenzji: Est

"Czeski Film" to polska produkcja amatorska. Sięgając po ten film nie spodziewałem się kompletnie niczego. Może trochę tego, że mogę mieć do czynienia ze straszną żenadą, objawiającą się siłowym humorem. Bo akurat słabe aktorstwo to mus w takich produkcjach.

Od razu na początku zaznaczę, że ewidentnie twórcy tego filmu chyba pozazdrościli Z.F. Skurcz i GIT Produkcji ich amatorskich komedii. Jest to aż nazbyt widoczne. Fabuła filmu jest prosta - policjant rozpracowuje czeską mafię, która chce przejąć organizację Euro 2012, w sprawę później wplątują się również Włosi. Film żadną rewelacją nie jest, kilka zabawnych scen, niektóre żywcem wyjęte z takich hitów jak "Sum tak zwany olimpijczyk", "Bułgarski pościkk", "Wściekłe Pięści Węża" czy "Sarnie Żniwo". Temat filmu jak najbardziej aktualny, więc ogląda się go wręcz z "zapartym tchem". Kilka scen naprawdę zabawnych, ale to niestety filmu nie ratuje. Według mnie podejście do tematu trochę zbyt ostrożne. Choć trafiają się sceny absurdalne - jak np. kupowanie przez "Zająca" broni, czy nabijanie sobie patriotyzmu.

Ciężko mi ocenić ten film, bo z jednej strony zdaję sobie sprawę z tego, że jest to kino amatorskie i nijak nie można go oceniać w kategoriach filmów profesjonalnych, to jednak jako komedia wychodzi daleko ponad te miernoty, które ostatnio są nagrywane w Polsce. Mimo wszystko w "Czeskim Filmie" kilka scen na pewno zostanie mi w pamięci i dlatego uważam, że to całkiem dobry film, który powinni zobaczyć na pewno wielbiciele GIT Produkcji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz